Tülay & Şükrü Kospançalı - Bizce Ada Resmi büyütmek için tıklayınız

Tülay & Şükrü Kospançalı - Bizce Ada (8680722225251)

MARKA : Marka Müzik Yapım Dağıtım
PARA PUAN : 0,39 Para Puan
PİYASA FİYATI : 20,00 TL
ÜRÜN FIYATI :
13,00 TL 
KDV DAHİL FİYATI : 13,00 TL. KDV DAHİL
TESLİMAT BİLGİSİ : Aynı Gün Kargo
SAKAPHONIC Müzik Yapım
     
Adet

 

             Sanat, doğa, Bozcaada, Tülay, Şükrü, vokal ve gitar biraraya geldi, elinizdeki albüm oluştu… Bu albümdeki her parçanın bir hikayesi, bir yaşanmışlığı var.

 

Müzik hayatının dostlar meclisinden profesyonel hayata taşınmasına, Datça Palamutbükü’nde tanışma fırsatı buldukları Fuat Saka vesile oldu.   Albümün her aşamasında büyük emekleri olan FUAT SAKA , çaldı ,düzenledi , mixledi ve albümün ortaya çıkmasını sağladı.. Baştan sona EGE kokan bir albüm , etnik bir çalışma..

 

Şükrü Kospançalı, söz yazarı, besteci ve yorumcu

 

İstanbul Kızıltoprak’da müzik ve sanatla iç içe olan bir çevrede büyüdü.

İlk şarkı sözü olan Gümüş Para’yı ilkokul yıllarında yazdı. İlerleyen yıllarda şarkı sözü yazmaya ve yazdıklarını bestelemeye devam etti. Gençlik yıllarında müziğe ulaşmanın en kolay yolu olarak müzik evlerinde çalıştı.

90’lı yıllarda eşi ile gittikleri Bozcaada’ya hayran kalıp bağlandılar ve yaşamlarının esintisiyle son yıllarda burada yaşamaya başladılar.

Bu dönemde yazdığı ve bestelediği şarkıların sözleri her ne kadar geçmişin ve çocukluğunun izlerini taşısa da, Bozcaada esintisi hep kendini öne çıkardı ve her daim ilham kaynağı oldu. Gitarını eline aldığında her zaman eşi ile çalıp söylemekten büyük keyif aldı.

 

Tülay Kospançalı, vocal

 

Sanatsal olan herşey yaşamında hep önde yer aldı. Çocukluk dönemindeki ilk enstrümanı mandolin yerini ortaokul ve lise yıllarında okul korolarındaki vokale bıraktı. İlerleyen yıllardaysa iyi bir müzik dinleyicisiyken bir anda kendini perküsyonun içinde buldu; bongo ve bendir çalarak uzun yıllar Engin Gürkey Perküsyon Atölyesi’ne devam etti.  En büyük keyfi, eşi çalıp söylerken ona eşlik ederek beraber söylemek.

Yapım : Sakaphonic  Dağıtım : Marka Müzik

Bu Ürün 1340 Kez Görüntülenmiştir.

   
                                                                                                                                    

MARKA YAPIM DAĞITIM PAZARLAMA TİC.LTD.ŞTİ.

Unkapanı / İSTANBUL - TÜRKİYE
+ 90 0212 520 70 15 -  info@markadagitim.com
Copyright © 2011 - Web Tasarım Programlama by  Akın GÜNEY