Azerin - Yüreklerde Biriz Resmi büyütmek için tıklayınız

Azerin - Yüreklerde Biriz (8681092008031)

MARKA : Marka Müzik Yapım Dağıtım
PİYASA FİYATI : 20,00 TL
ÜRÜN FIYATI :
13,00 TL 
KDV DAHİL FİYATI : 13,00 TL. KDV DAHİL
TESLİMAT BİLGİSİ : Aynı Gün Kargo
Nüvaz Müzik
     
Adet
Albümdeki Eserler

  1. Ordunun Duası
  2. Üşüyorum
  3. Bizim Dünya
  4. Payız (sonbahar ) Nefesi
  5. Canım Menim
  6. Küçelere su Serpmişem
  7. Çırpınırdın Karadeniz
  8. Çanakkale Geçilmez


Albüm ile ilgili diğer bilgiler

Musiki, söz, ses…

Bunlar esasında büyük ülkülerde, davalarda birer enstrümandır. Hedefe varmak ve büyük mefkûreyi zirvede konumlandırmak için… Millet, yurt ve vatan anlayışı ise mefkûre taşıyıcıları için ilham kaynağıdır.

Bu albümle; mefkûre taşıyıcılığı hikâyesinde, büyük vatana taş olmak için çabaladık. Türkiye’nin Azerbaycan’la derin bağlarının, köklü sevdasının küçücük damlası olacak bu eserle, derin köklerimize yeniden inmek; sesin, musikinin, sözün vasıtasıyla yıllarca bastırılmış küllerimizden, yeniden alev almak arzusundayız.

Sanatın dili, sınırsız ve masumdur... Büyük medeniyetin birer evlatları olan bizler, bu sınırsız ve masum yolu kullanarak milletimize hep taşıdığı değerleriyle bizimle kucaklaşmayı teklif ediyoruz.

Azerin... Azerbaycan ve Türk Dünyası medeniyet coğrafyasının esaslı dik sesi…
Sanatı, milli değerler için kullanan nadide ses…

Azerin’le, Azerbaycan ve Türkiye arasındaki sarsılmaz bağlara, bu albümle renk katmak istedik. Bir millet kendine has değerlerle, içi dolu mefkûreyle, bir şey ifade eder… Biz; bu düşünceyle yola çıktık ve Azerin’le birlikte, bu değerlerimize bir dal, bir yaprak olmak kadar ulvi bir isteği gerçekleştirdik.

Azerin’in sesiyle hayat bulan “Yüreklerde Biriz” albümünde istiklâl şairimiz Mehmed Âkif Ersoy’un şiiri “Ordunun Duası” ile birlikte Azerbaycan Milli Marşı’nın yazarı Ahmed Cavad’a ait “Çırpınırdın Karadeniz” bir arada yer alıyor. 1.Dünya Savaşı’nın sonlarında Ermenilerin Azerbaycan’da yaptığı katliamı önlemek için gönderilen Osmanlı ordusu ve bu ordunun komutanı Nuri Paşa’ya duyulan şükran ve minnetin bir ifadesi olarak, Çırpınırdın Karadeniz, yine Azerbaycan Milli Marşı’nın bestecisi Üzeyir Hacıbeyov tarafından bestelenmiş.

100. yılında birlikte kutladığımız Çanakkale Zaferi Destanımızı anlatan “Çanakkale Geçilmez” ayrı bir anlam katıyor albüme.

Türkiye’de olduğu kadar, bütün Türk Dünyası’nda da çok sevilen merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun “Üşüyorum” şiiri Azerin’in yorumuyla Sonsuzluğun Sahibini hatırlatıyor bize.

Aşkın naifliğini, samimiyetini bir Azerbaycantürküsü anlatıyor: “Küçelere Su Serpmişem” Azerbaycan’ın en sevilen şarkılarından “Canım Menim”in yanı sıra, “Bizim Dünya” ve “Payız Nefesi” albümde yer alan diğer eserler.Bu aziz milletin hikâyesini bir de bizden dinleyin.

 

Bu Ürün 919 Kez Görüntülenmiştir.

   
                                                                                                                                    

MARKA YAPIM DAĞITIM PAZARLAMA TİC.LTD.ŞTİ.

Unkapanı / İSTANBUL - TÜRKİYE
+ 90 0212 520 70 15 -  info@markadagitim.com
Copyright © 2011 - Web Tasarım Programlama by  Akın GÜNEY