5 Quartet - 2 de 1 Resmi büyütmek için tıklayınız

5 Quartet - 2 de 1 (8697458668344)

MARKA : Marka Müzik Yapım Dağıtım
PİYASA FİYATI : 20,00 TL
ÜRÜN FIYATI :
13,00 TL 
KDV DAHİL FİYATI : 13,00 TL. KDV DAHİL
TESLİMAT BİLGİSİ : Aynı Gün Kargo
Tını Sanat Müzik
     
Adet
Albümdeki Eserler

 1. Unutama Beni
 2. Yağsın Yağmurlar
 3. Bombilibom
 4. A İstanbul
 5. İlkbahar Geldi
 6. Kar etmez ahım
 7. İpek Mendil
 8. İreyhan Eker misin
 9. Germir Bağları
 10. Pınar Başı Ben Olayım
 11. Seher Oldu
 12. Bir Su İçtim


Albüm ile ilgili diğer bilgiler

Nedir Bu “2 de 1” 

Albümün adı da grubun adı gibi şaşırtıcı. Quartet dört kişilik müzik topluluklarına verilen ad. Ama grubun adı “5 Quartet”. Albümlerinin adı da “2 de 1”. Bu isimler, ilk aklımıza gelen anlamı dışında başka şeyler de anlatıyor olmalı. İsimler grubun müziği gibi sade. Ama yine müzikleri gibi düşündürücü. İsimlerdeki bu gizem, albüm kitapçığındaki anlatılanlarla aydınlanıyor.

Hüzün, Mutluluk Virtüözler 2 de 1’de... 

Seçilen eserler ve konuk virtüöz sanatçıları ile müzik adına aradığımız birçok özelliği barındıran 5 Quartet - 2 de 1 albümü grup üyelerinden Abdurrahman Tarikci’nin sahibi olduğu Stüdyo TINI’da kaydedildi ve Tını Sanat etiketiyle de yayınlandı. 12 
eserden oluşan albüm popüler müziğimizin klasik eserlerinden Unutama Beni ile başlıyor. Bu eser ile derin bir üzüntüye boğulmuşken Yağsın Yağmurlar ile üzüntümüz katmerleniyor. Albümin adı gibi 2 buruk eserin ardından Bombilibom ile yüzümüz gülüyor. Ardından Hüsnü Şenlendirici’nin nefesi bizi tekrar kederlendiriyor. Peşi sıra gelen İlkbahar Geldi ve Kar Etmez Ahım ile komşu kültürlere misafir oluyoruz. Bu kadar mutluluk size yeter dercesine İpek Mendil türküsü ile Erdal Erzincan’ın mızrap darbeleri, gözlerdeki nemin yüzümüze doğru inmesine sebep oluyor. 

İreyhan Eker misin en şaşırtıcı olanlardan. Yüz güldüren bu eserin arasında Hasan Gözetlik trombonu ile girince gözlerimizdeki şaşkınlık, yüzümüzdeki tebessüm ve içimizdeki kıpırtıya ket vuramaz oluyoruz. Peşinden 5 Quartet’ten bekleneceği üzere yine kedere dönüyoruz. Murat Süngü’nün yürek dağlayan çello solosu ile Germir Bağları’nı, Erdal Erzincan’ın konuk olduğu Seher Oldu takip ediyor. Son eser ise pek bir şenlikli. Bir Su İçtim Testiden ile kederimizi silip süpürüp perdeyi kapatıyor üstadlar. Son eser en kalabalık olanı. Murat Söğüt, Göksun Çavdar, Hasan Gözetlik ve Anıl Şallıel bu eserde 5 Quartet ile beraberler. 

 

Bu Ürün 900 Kez Görüntülenmiştir.

   
                                                                                                                                    

MARKA YAPIM DAĞITIM PAZARLAMA TİC.LTD.ŞTİ.

Unkapanı / İSTANBUL - TÜRKİYE
+ 90 0212 520 70 15 -  info@markadagitim.com
Copyright © 2011 - Web Tasarım Programlama by  Akın GÜNEY